Новини

Деталі програми МВФ обговоримо за два тижні у Вашингтоні – Рожкова

Деталі програми МВФ обговоримо за два тижні у Вашингтоні – Рожкова

Наступний етап переговорів щодо фінаснування України Міжнародним валютним фондом (МВФ) пройде через два тижні у Вашингтоні на щорічному зібранні країн-членів МВФ.

Про це перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова розповіла LIGA.net.

“Думаю, до того моменту ми зможемо удосконалити формулювання меморандуму, що готується, і обговорити програму детально, оскільки у Вашингтоні будуть присутні всі ключові учасники переговорів”, – зазначила Рожкова.

Вона підтвердила, що МВФ зберігає жорстку позицію щодо повернення націоналізованого “ПриватБанку” екс-власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Інші позиції нового меморандуму перегукуються з минулими домовленостями сторін.

“І “ПриватБанк, і незалежність НБУ – ці речі звучали і в минулих меморандумах. Хочу підкреслити, що заява МВФ щодо витрат держави, пов’язаних з реструктуризованими або ліквідованими банками, стосується не тільки “ПриватБанку”, але і інших великих банків-банкрутів, до власників яких у держави є великі питання”, – сказала заступник голови НБУ.

За її словами, у Нацбанку, як і в Кабміні, як і раніше сподіваються, що Україна зможе домовитися з Фондом до кінця цього року.

Раніше стало відомо, що місія МВФ за підсумками візиту до Києва ініціювала обговорення нової програми кредитування для України.

Нагадаємо, за словами фінансового аналітика Сергія Фурси, делегація МВФ провела “червоні лінії” перед керіництвом України для продовження співпраці.

Раніше стали відомі причини можливої відмови МВФ у новій програмі співпраці з Україною.

Читайте також: В МВФ дали оцінку Держбюджету-2020.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.