“Детективне агентство”: СБУ затримала зловмисників, що збували інформацію з закритих баз даних
Зловмисники збували інформацію з без даних Державної податкової служби, Національної поліції, Державної прикордонної служби та органів юстиції.
Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.
За даними правоохоронців нелегальний бізнес організував колишній співробітник Нацполіції під виглядом “міжнародного детективного агентства”.
До складу угруповання входили діючі та колишні працівники правоохоронних та контролюючих органів, у тому числі керівник одного зі структурних підрозділів регіонального управління ДПС України, чиновник державної кредитно-фінансової установи та менеджери однієї з вітчизняних страхових компаній”, – резюмували у відомстві.
Зазначається, що так звані “детективи” спеціалізувалися на збуті інформації з бази даних “Безпечна столиця”, яка фіксує, зокрема, рух транспортних засобів, дані руху коштів клієнтів у банківських установах. Крім цього, зловмисники реалізовували замовникам дані з баз Державної податкової служби, Національної поліції, Державної прикордонної служби та органів юстиції.
“Правоохоронці задокументували 9 фактів систематичного збуту даних через підконтрольний анонімний канал одного з популярних месенджерів. Вони зафіксували, що учасники групи діяли, у тому числі на замовлення представників країни-агресора та в інтересах осіб, що проживають на території тимчасово анексованої АР Крим”, – повідомили у пресслужбі.
У відомстві додали, що у ході проведення одночасних обшуків у Києві, Дніпрі, Вінниці та Кропивницькому за місцями проживання організатора, фігурантів і розташування “детективного агентства” слідчі та оперативники СБУ виявили і вилучили комп’ютерну техніку та носії інформації, що використовувались для отримання і передачі конфіденційної інформації, службові документи, аудіозаписи з грифами обмеження допуску, ключ доступу до ЄРДР та інші докази протиправної діяльності.
Наразі у межах кримінального провадження тривають слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення про підозру організатору та чотирьом його спільникам за статтями 361, 361-2, 362, 232 та 364 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, СБУ протягом 2020 року викрила 15 ворожих агентів і 40 учасників незаконних збройних формувань.
Раніше в СБУ заявили, що понад 70% кібератак на органи влади України відбувається з боку Росії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.