Суспільство

Для дев’ятикласників хочуть ввести ЗНО

Для дев’ятикласників хочуть ввести ЗНО

Фото: pixabay

Депутати хочуть запровадити ЗНО для учнів дев’ятих класів. Вважається, що це допоможе знизити кількість вступників в ВНЗ.

Про це заявив нардеп, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин в інтерв’ю для НУШ.

На запитання про те, яким чином планується зарахування до ліцеїв та чи буде діяти норма автоматичного зарахування в 10 клас після 9-го Сергій Колебошин відповів: “Це моя думка як освітянина – і вона безвідносна до цього законопроєкту – було б класно, якби ми зробили ЗНО на виході з 9 класу. Це і для дитини дуже допоміжний інструмент для того, щоб визначатися з майбутнім. І для держави дуже сильний інструмент, який показує, яка ситуація насправді”.

Він також зазначив, що це допомогло б розмежуванню й зменшило аномально високу кількість дітей, які здобувають вищу освіту.

Колебошин додав, що в Україні існує  карго-культ вищої освіти. Такого не має жодна країна Європейського Союзу.

“В ЄС немає такої кількості абітурієнтів, немає такого дисбалансу. Не буду занурюватися в ті проблеми, які до цього призводять, але якраз ЗНО після 9 класу давало б можливість розводити ці потоки”, – зазначив Колебошин.

Раніше стало відомо, що у шести наукових статтях авторства та співавторства заступника міністра освіти та науки, а також депутата Київради від “Слуги народу” Андрія Вітренка виявили плагіат.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.