Війна

Героїня з “Дикого Поля”: як медсестра стала командиром та самотужки зупинила штурм ворога на Донеччині

Героїня з “Дикого Поля”: як медсестра стала командиром та самотужки зупинила штурм ворога на Донеччині

фото: Генштаб

Під час запеклого бою поблизу Старомайорського українська медсестра-доброволиця з 230 ОБ Сил ТрО 128 ОБр ТрО “Дике Поле” Сухопутних військ ЗСУ самотужки взяла командування підрозділом, а згодом — знищила ворожу штурмову групу точним пострілом з гранатомета.

Про це повідомляє пресслужба Генштабу.

Світлана, яка з перших днів повномасштабного вторгнення добровільно пішла на фронт, мала досвід роботи у реанімації лікарні ім. Мечникова в Дніпрі. Але того дня їй довелося не лише рятувати поранених, а й організувати оборону позицій, коли підрозділ залишився без командира. Отримуючи інструкції по рації від комбата, вона координувала бій, тримаючи стрій разом із побратимами.

У критичний момент, коли противник намагався взяти позицію в оточення, Світлана самостійно обійшла ворога, зробила точний постріл у будівлю, звідки вели вогонь окупанти, і знищила всю групу. Її рішучі дії зірвали план росіян і дозволили утримати позицію до ротації.

“Я не могла стояти осторонь. Коли хлопці потрапили під загрозу, діяла так, як навчали — не на полігоні, а насправді”, — розповідає вона.

За героїзм Світлана була відзначена Хрестом Сухопутних військ. Це не перша її нагорода — у неї вже два Золотих Хрести. Однак вона вважає, що найголовніше — життя побратимів, заради яких і повернулася назад на Запорізький напрямок.

До слова, у Генеральному штабі ЗСУ оновили дані щодо втрат армії РФ у війні проти України, так за добу 11 травня українські військові знищили 1170 окупантів, вісім танків та 48 артилерійських систем ворога.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.