Глава фракції “Слуга народу” Арахамія занижує власні статки та підтримує закон про олігархів – ЗМІ
Фото: Facebook
Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, який підтримує законопроєкт президента України Володимира Зеленського про олігархів серед своїх колег у Раді вважається лобістом інтересів грального бізнесу.
Про це повідомляє видання OBOZREVATEL.
Зазначається, що Арахамія у своїх інтерв’юю розповідав про те, як заробив на продажу компанії десятки мільйонів доларів. Наприклад, про це він говорив в інтерв’ю Ain, або в на каналі Big money у березні 2019.
Проте у декларації, яку подавав Давид Арахамія виявилося, що ні ста мільйонів доларів, ні навіть третьої частини від цієї суми в ній немає. Тож або глава фракції збрехав розповідаючи про свої неймовірні доходи або збрехав подаючи декларацію.
Водночас у виданні зауважили, що існує третій варіант – гроші Арахамія все-таки отримав, але сховав їх від українських податків і переказав на рахунки пов’язаних із собою компаній.
У редакції підкреслили, що у декларації за 2020 рік вказується, що Арахамія отримав 458,6 тисячі гривень зарплати. У банках нардеп зберігає близько 648 тисяч гривень і понад 326 тисяч доларів, а його дружина Вікторія – 225 тисяч гривень і 20,4 тисячі доларів. Натомість дружина нардепа отримала минулого року 84,2 тисячі гривень від соціального фонду та 1,1 мільйона гривень від відчуження рухомого майна.
Арахамія занижує вартість власних статків.
У декларації Арахамії часто виникають певні неточності. Зокрема ЗМІ спіймали нардепа на заниженні вартості своєї нерухомості в 10 разів.
Так, “Букви” з’ясували, що у декларації нардеп вказав дачний будинок площею 295,7 кв. м, який розташований у Віті-Поштовій Києво-Святошинського району. Будинок Арахамія купив рік тому, в декларації вказав власником себе, але правом користування дружини Вікторії і п’ятьох своїх дітей (усього в Арахамії від двох шлюбів шість дітей).
Згідно з декларацією нардепа будинок коштував 983 тисяч гривень, що за курсом Нацбанку на дату придбання становило близько 37 тисяч доларів.
Натомість у виданні вказали, що будинок знаходиться на території садового товариства “Новіта” – в котеджному містечку Green Hills. Він розташований за 10 км від Києва по Одеській трасі.
На сайті компанії-продавця нерухомості зазначено, що у продажу є 11 будинків. Також вказані актуальні ціни на будинки. Наприклад, будинки, всього на 10 кв. м більше, ніж будинок Арахамії, коштують $ 380-400 тис., а це в 10 разів більше, ніж вартість, яку в декларації вказав народний депутат.
Чи лобіює Арахамія чужі інтереси?
Зазначається, що у комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради особисто підтримав пропозицію народного депутата від “Слуги народу” Олега Марусяка знизити ставку для окремих видів грального бізнесу до 10%.
“За дивним збігом обставин на комітет з’явився Давид Арахамія, глава нашої фракції. Під час розгляду інших питань раніше Арахамія не був, тільки коли мова заходить про ігорку”, – написала на своїй сторінці в Facebook член профільного комітету, “слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк.
Через ідеї “слуг” в Україні казино запустять із практично найнижчими податками в Європі. За запуск нової сфери відповідав зокрема й Давид Арахамія. Якщо раніше його звинувачували в лобізмі на користь компаній, які заробляють на азартних іграх, деякі учасники ринку, тепер же це звинувачення фактично повторила і його колега Василевська-Смаглюк.
“Це що, гральний бізнес у нас тепер став ще більш стратегічний і соціальний, ніж навіть аграрний? Відколи лобізм у нас став божою росою, не встигла зловити цей тектонічний зсув”, – написала депутатка.
У виданні зазначили, що в Данії казино повинні платити 45 – 75% загального доходу від гри, але в них не передбачені інші додаткові платежі.
Натомість у сусідній Польщі ставка не перевищує 50%, що дозволяє країні заробляти десятки мільйонів євро на рік. Найменший податок платять у таких країнах, як Бельгія, Чехія, Фінляндія та Сінгапур, – від 2,5 до 15%.
У результаті виникає питання: наявність цілого статку і зв’язків із бізнесом, лобіювання (як стверджують його ж колеги) окремих інтересів, ще й ухилення від сплати податків (інакше для чого переховувався дохід?) – хіба це не характеристики “олігарха”, з яким вирішили боротися в “Слузі народу”? Чи не варто почати з власного лідера фракції?
Як заявив Володимир Зеленський, він готовий винести на референдум законопроєкт про олігархів, якщо народні депутати заблокують його у Раді.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.
Водночас спікер Верховної Ради Дмитро Разумков переконаний, що у президентському законопроєкті про олігархів існує конфлікт інтересів, оскільки, гіпотетично, олігархи можуть бути в складі РНБО, яке й визначатиме людину олігархом
За словами позафракційного депутата Гео Лероса закон про олігархів є початком диктатури Зеленського.
Натомість ексгенпрокурор України Руслан Рябошапка заявив, що законом про деолігархізацію Зеленський хоче забезпечити собі медіапідтримку з огляду низькі рейтинги напередодні виборів.
Помічник держсекретаря США Деніел Фрід заявив, деолігархізація не повинна стати перерозподілом власності на користь нових олігархів біля влади.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.