Техно

Грає “без рук” – силою розуму: Ілон Маск показав результати роботи Neuralink

Грає “без рук” – силою розуму: Ілон Маск показав результати роботи Neuralink

Фото: Тwitter

Технологічний стартап Neuralink американського бізнесмена Ілона Маска, який розробляє нейрокомп’ютерний інтерфейс, показав на YouTube ролик, як мавпа пересуває екранний курсор і грає у відеогру “силою думки”.

Голос за кадром розповів, що дев’ятирічній мавпі Пейджеру імплантували нейрочип Neuralink за півтора місяці до зйомок. Спочатку примата навчили ігор за допомогою джойстика, поки він отримував “нагороду” – смоктав банановий смузі через трубочку.

Поки Пейджер це робив, чіп Neuralink знімав показники його мозкової активності і визначав, які ділянки мозку і як активувалися. Тобто, іншими словами, пристрій навчався зіставляти активацію певних нейронів і моторики рук.

Після того як було накопичено достатньо інформації про шаблон “джойстик – нейрони”, мавпу відключили від комп’ютера і прибрали джойстик. На відео видно, що Пейджер продовжує грати “без рук” – тільки силою розуму.

Ілон Маск написав в Twitter, що інтерфейс мозок-машина в майбутньому дасть можливість паралізованій людині “написати твіт швидше, ніж людині, яка використовує для цього палець і смартфон”.

На більш пізніх етапах розвитку стартапу, за його словами, сигнали від чіпа в мозку будуть відправлятися до чіпа в нейронних кластерах тулуба, “дозволяючи, наприклад, паралізованим знову ходити”.

Також Маск розповів, що пристрій будуть імплантувати “урівень” з черепом і заряджати його по бездротовій мережі, тому володар такого інтерфейсу буде “виглядати і відчувати себе абсолютно нормально”.

Раніше Ілон Маск повідомив, що саме стало причиною аварії під час запуску корабля Starship.

Нагадаємо, що компанія Ілона Маска SpaceX здійснить посадку ракет Starship на поверхню Марса задовго до 2030 року.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.