Гуд бай, Америка: з 1 серпня в РФ не видаватимуть візи до США
Фото: pixaby
З 1 серпня США припиняють надавати консульські послуги в РФ через санкції, про це заявив посол США в Росії Джон Салліван в ефірі телеканалу “Дождь”. Таке рішення він назвав результатом санкцій РФ, через які американським консульствам довелося скоротити кількість своїх співробітників.
За словами пана Саллівана, рішення пов’язане з включенням США в список недружніх країн. Через це посольству заборонено наймати громадян Росії або третіх країн. Він також пояснив, що через суттєве скорочення числа співробітників, консульські служби просто фізично “не в змозі обробляти хоч скільки-небудь заяв на видачу віз”.
“Після 1 серпня в нас тут буде працювати дуже мало людей, через що ми не зможемо надавати консульські послуги, яких, як я знаю, так потребують і американці, і росіяни. І це не просто перешкода з точки зору відносин між США і Росією. Це тягне за собою серйозні наслідки особистого характеру для сімей, а також комерційні наслідки для підприємств – як американських, так і російських “, – додав посол США Салліван.
У матеріалі також йдеться про те, що до 2017 року в американських дипломатичних представництвах в РФ працювало понад тисяча громадян Росії, проте МЗС Росії у відповідь на санкції США скоротив їх число до 450 осіб.
Зазначається, що в квітні цього року влада РФ оголосили про висилку 10 американських дипломатів і заборону американським дипломатичним місіям наймати на роботу росіян і громадян третіх країн.
Нагадаємо також, що Вашингтон закликав Російську Федерацію забезпечити Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ повну свободу пересування по всій території України зокрема в окупованому півострові Крим.
У той же час, посольство США в Україні висловило підтримку Великобританії щодо інциденту з “обстрілом” британського есмінця Росією у Чорному морі. У відомстві підкреслили, що поділяють територіальну цілісність України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.