“Інакше біль буде наростати”: Держдеп вимагає від Росії звільнити українських моряків
Держдепартамент США вимагає від керівництва Росії звільнити українських моряків, затриманих в Чорному морі біля Керченської протоки.
“Ми хочемо, щоб росіяни зрозуміли послання, що їм потрібно звільнити екіпаж, інакше будуть наслідки і біль буде наростати з часом”, – заявив на брифінгу офіційний представник Держдепу, ім’я якого не повідомляється.
Він зазначив, що, якщо влада Росії не сприйме це повідомлення, то США “продовжать підвищувати ціну, яку їм доведеться заплатити”, поки моряки і українські кораблі не будуть звільнені.
У Держдепі також закликали країни Європи відмовитися від будівництва газопроводу “Північний потік-2”. За словами представника відомства, те, що трапилося в Керченській протоці має нагадати, що це будівництво – “погана ідея”.
25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків.
За даними нардепа Борислава Берези, двоє з них у важкому стані. Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.
У зв’язку з цим інцидентом Верховна Рада України проголосувала за президентський законопроект про введення воєнного стану в декількох областях України на 30 днів. Зокрема, воєнний стан введено у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях, а також у внутрішніх водах Керченської акваторії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.