Стрічка новин

Кабмін схвалив виплату компенсацій жертвам насильницьких злочинів

Кабмін схвалив виплату компенсацій жертвам насильницьких злочинів

Фото: Facebook

Кабінет Міністрів схвалив розроблений Мін’юстом законопроєкт, який передбачає надання потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень та їх близьким родичам і членам сім’ї, державної соціальної допомоги у вигляді відшкодування шкоди.

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства юстиції.

Зокрема, проєкт Закону України “Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень” визначає підстави та умови, а також порядок відшкодування за рахунок держави шкоди, завданої внаслідок насильницьких кримінальних правопорушень, що посягають на життя та здоров’я фізичної особи.

Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що законопроєктом передбачається запровадження нового механізму відшкодування збитків потерпілим від насильницьких злочинів. Зокрема, підлягатимуть компенсації збитки у зв’язку з втратою заробітку через заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди здоров’ю та понесенням витрат на медичну допомогу.

Він зауважив, що відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень передбачається за рахунок надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України. Фонд буде наповнюватися з коштів, що надходитимуть від відбування покарань у вигляді штрафів та виправних робіт, коштів, які були виплачені жертві у зв’язку з вчиненням умисного насильницького злочину та були повернуті у дохід держави у порядку регресу та судового збору у разі ухвалення судом обвинувального вироку.

“Прийняття проєкту Закону дасть можливість захистити законні інтереси громадян, що потерпіли від злочинних посягань на їхні конституційні права, та стане реальним кроком у напрямі утвердження України як соціальної та правової держави”, – наголосив Денис Малюська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КАБМІН ПРИЗНАЧИВ НОВОГО ЗАММІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.