Катастрофа MH-17: парламент Нідерландів одностайно визнав винною Росію
Палата представників нідерландського парламенту одностайно підтримала рішення урядів Нідерландів і Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу з малайзійським Boeing рейсу МН-17, збитим у 2014 році над окупованою Росією територією Донбасу.
Про це повідомляє видання NOS.nl.
Таке рішення депутати ухвалили під час дебатів за участю міністра закордонних справ Стефа Блоку 31 травня. Рішення підтримали не тільки коаліційні, але й опозиційні депутати, зокрема лідер проросійської антиєвропейської партії “Форум за демократію” Тьєррі Боде, який визнав переконливими результати розслідування Спільної слідчої групи.
Попри одностайність, парламент не зафіксував єдину позицію документально, оскільки “Форум за демократію і права “Партія свободи” від цього відмовилися.
Водночас деякі опозиційні партії вважають, що необхідно притягнути до відповідальності Україну, оскільки вона не закрила свій повітряний простір у зоні ведення бойових дій.
Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок заявив, що на сьогодні немає доказів, достатніх для притягнення до відповідальності України і закликав дочекатися подальших висновків Спільної слідчої групи. Він зазначив, що “не виключає відповідальності України” в майбутньому. Разом із тим міністр додав, що рішення Нідерландів визнати провину Росії перетворило країну на об’єкт поширення російської пропаганди.
Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Росія має відповісти за збиття малайзійського “Боїнгу” MH-17, внаслідок чого загинули майже 300 людей.
Нагадаємо, за результатами розслідування нідерландських слідчих з’ясовано, що ракетно-зенітний комплекс “Бук”, яким збили малайзійський “Боїнг” MH-17, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії, що розташовується в селищі Маршала Жукова під Курськом.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.