Краще за Румунію, але гірше, ніж у Росії: результати міжнародного дослідження знань українських школярів
Міжнародне дослідження PISA, в якому Україна вперше взяла участь у 2018 році, показали, що рівень знань українських школярів та студентів значно відстають порівняно з іншими країнами – учасницями.
Про це заявила Міністр освіти і науки Ганна Новосад сьогодні, 3 грудня 2019 року, передає прес-служба Міносвіти,
Згідно з повідомленням, результати українських учнів та студентів у PISA-2018 виявились гірші, а з математики – значно гіршими порівняно із середніми значеннями по країнах Організації економічного співробітництва і розвитку – держав, які мають високі стандарти в освіті та інших галузях суспільного життя. Це прослідковується в усіх трьох компетенціях, рівень яких досліджує PISA, – читацькій, математичній та природничо-науковій.
Окрім країн ОЕСР, результати України доцільно порівнювати з показниками референтних для України держав – країн зі схожим соціально-економічним станом та культурно-історичною спорідненістю. Референтними для України у звіті PISA-2018 є Білорусь, Грузія, Естонія, Молдова, Польща, Словацька Республіка та Угорщина. У рейтингу референтних країн Україна випередила лише Грузію та Молдову за всіма трьома показниками. А Естонія взагалі увійшла до топ-10 країн за рейтингом ОЕСР.
В дослідженні оцінювались математичні, читацькі та компетенції у сфері природничих наук.
6000 тисяч 15-річних учнів взяли участь в міжнародному оцінюванні.
Максимальний результат, який могли отримати школярі – 1000 балів.
Середній бал читання серед українських учнів був 466 балів, з математики -453, природничих наук – 468.
Тоді як базовими показниками в організації вказані 488, 492,490 балів відповідно.
“Згідно з дослідженнями, 36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв’язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами”, – наголосила Ганна Новосад.
Ганна Новосад підмітила, що з математики були продемонстровані найгірші результати, саме тому 2020-2021 навчальний рік буде оголошений роком математики.
Президент України попередньо погодив це рішення.
Дослідження також, показало нерівність у доступі до якісної освіти.
Також проблемою є неефективне використання більшої частини навчального року. Більшість часу йде на розв’язання питань робочої дисципліни.
Також, українські учні на 20% більше прогулюють школу чи запізнюються на заняття.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.