Легалізацію медичного канабісу заблокував Аваков – Супрун
Колишня в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков двічі блокував перенесення канабісу з категорії наркотиків, обіг яких заборонений, до категорії речовин, обіг яких обмежений.
Відеокоментар Супрун опублікував Тарас Ратушний у Facebook.
“Ми в останнє засідання уряду подали зміни до постанови, щоб медичний канабіс був доступним для пацієнтів. Всі погодили — СБУ, МЕРТ, Мінфін, ми … Єдиний, хто заблокував, це був Аваков і МВС”, — сказала Супрун.
За її словами, МОЗ двічі намагався внести зміни до зазначеної постанови і щоразу МВС блокувало ухвалення цього рішення. За їхніми поясненнями, для віднесення канабісу в категорію наркотиків з обмеженим обігом нібито необхідні зміни до Кримінального кодексу.
“Але це неправда, тому що це медичний канабіс, так само, як інші наркотики, які використовуються як ліки, може контролюватися через Держлікслужбу, — стверджує Супрун, — тому можете подякувати Авакову за те, що немає медичного канабісу зараз в Україні, доступного для наших пацієнтів”, – зазначила вона.
Раніше “Прямий” повідомляв, що медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині нормальна світова практика.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.