Марина Порошенко закликає координувати дії центральної та місцевої влади під час реформи психіатричної допомоги
Питання реорганізації закладів психоневрологічного профілю обговорили сьогодні на розширеній нараді у Київраді. Як повідомила голова постійної Комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, лідер “Європейської Солідарності” у Київраді Марина Порошенко, завтра на засіданні комісії будуть напрацьовані пропозиції щодо реалізації реформи.
“Сьогодні ми попередньо повели робочу нараду і запросили на неї представників департаменту охорони здоров’я КМДА, міністерства охорони здоров’я і НСЗУ, а також керівників всіх психоневрологічних диспансерів і лікарень міста Києва. Їх на сьогоднішній день ввісім”, – говорить Марина Порошенко.
“Дуже часто не вистачає лікарів і середнього медичної персоналу для того, щоб надавати дійсно якісну допомогу своїм пацієнтам. Сьогодні ми вирішували ці питання, і думаю, нам вдасться забезпечити оптимізацію мережі психоневрологічних медичних закладів, щоб якнайшвидше пацієнти відчули позитивні зміни”, – говорить Марина Порошенко.
За її словами, залишається відкритим питання судово-психіатричної експертизи, яка не може надаватися комунальним закладом. “Це має бути державна установа, але на сьогодні фінансування судово-медичної експертизи з державного бюджету не передбачено”, – зауважує голова профільної комісії.
“Ми будемо ініціювати звернення до Кабінету міністрів, до міністерства охорони здоров’я, міністерства фінансів і міністерства юстиції щодо вирішення цього питання на державному рівні. Саме центральна влада має вирішити це питання у правовому полі”, – наголошує Марина Порошенко.
Ще одне питання – це поєднання соціальних і медичних послуг для профілактики, реабілітації і тривалого утримання на стаціонарному лікуванні хворих на психічні хвороби, які цього потребують, зазначає Марина Порошенко.
“На сьогоднішній день перебування у стаціонарі обмежене 45 днями. І цього дуже часто буває недостатньо для того, щоб надати необхідний пакет послуг для хворих на психічні хвороби. Тут вже треба доєднувати соціальну послугу, яка зможе забезпечити тривалий догляд і супровід хворим на психічні захворювання”, – пропонує голова комісії.
“Ми будемо давати доручення департаменту охорони здоров’я і департаменту соціальної політики щодо розробки спільних дій і пропозицій, які сприятимуть більш якісному обслуговуванню населення Києва”, – резюмує Марина Порошенко.
Нагадаємо, у червні 2020 року Верховна Рада України проголосувала за підвищення соцгарантії дітям-сиротам і дітям під опікою.
Раніше уряд підвищив соціальну допомогу для дітей-сиріт та дітей, котрі позбавлені батьківського піклування, а також дітей з інвалідністю, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.