Суспільство

Майже немає води: окупанти в Криму визнали факт обміління Сімферопольського водосховища

Майже немає води: окупанти в Криму визнали факт обміління Сімферопольського водосховища

Фото: pixabay.com

За два місяці зими припливу води в кримські водосховища немає, а Сімферопольське водосховище практично повністю виснажилося.

Про це повідомляє “Крим.Реалії”.

“Притоки в наші водосховища ми не рахуємо. Це нескінченно мала величина. Закінчилося два місяці зими, тому місто і населені пункти ми продовжуємо тримати в режимі водопостачання так, як це було прийнято ще влітку”, – сказав глава підприємства “Вода Криму” Володимир Баженов.

За його словами, запаси Сімферопольського водосховища практично виснажилися.

“Та вода, яка в ньому є, вона давно вже стала не зовсім кондиційна і по запаху, ми цю проблему вирішили”, – сказав він.

Крім того,  в окупованому Криму продовжує висихати найглибше водосховище.

У грудні 2020 року обсяг водосховища в селі Корбек в окупованому Росією Криму склав трохи більше 20% (обсяг – 13,25 млн куб. м).

Крім того, у місті Інкерман під Севастополем з вапнякового кар’єру, який свого часу перетворився на водосховище, зникла вода.  Окупаційна російська влада була вимушена припинити водозабір.

Аянське водосховище, яке використовується для водопостачання окупованого Російською Федерацією Сімферополя, майже повністю пересохло.

У Партизанському водосховищі, розташованому за 10 кілометрів від окупованого Росією Сімферополя, залишилося менше ніж 1/5 частини від звичного обсягу води.

Як відомо, на окупованій Росією Ялті запроваджуються обмеження подачі води – три години вранці й три години ввечері.

В управлінні Верховного комісара ООН з прав людини впевнені, що відповідальність за забезпечення жителів окупованого Криму чистою питною водою лежить на Росії. 

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.