Новини

Ми Росію агресором почали називати ще в 2014 році — Порошенко

Ми Росію агресором почали називати ще в 2014 році — Порошенко

Україна ще в 2015 році закликала ввести на окуповані території Донбасу миротворців, проте всі країни-постійні члени Радбезу ООН відкинули цю пропозицію.

Про це сьогодні, 8 червня, на зустрічі зі студентами-правниками КНУ ім. Тараса Шевченка заявив президент України Петро Порошенко.

Він наголосив, що Росія, підписант “Будапештського меморандуму”, зруйнувала глобальну систему безпеки, здійснивши військову агресію проти України.

“Повоєнна глобальна система безпеки світу була основана на Раді безпеки ООН, де одноголосним голосуванням п’яти постійних членів дозволялося застосовувати сили миротворчого контингенту. Ця система була зруйнована, бо країною-агресором виявився постійний член Радбезу. Все — ця система неефективна. Залишилася єдина ефективна система безпеки — це НАТО”, – упевнений Порошенко.

Україна бере участь у Тристоронній контактній групі, а не п’ятисторонній, як того хотіла Росія, нагадав український президент.

“Це також дипломатична перемога України. Бо учасниками Тристоронньої контактної групи є Україна, Росія і посередник — ОБСЄ. Це де-факто, складом ТКГ, яка була створена ще в 2014 році, доведено, що Росія проводить агресію проти України і для зупинки цієї агресії ми використовуємо посередницьку місію ОБСЄ. Ми Росію агресором почали називати ще в 2014 році”, – зауважив Порошенко.

Президент зазначив, що за останні чотири роки в офіційні міжнародні документи було введено термін “російська військова агресія”замість “конфлікт на сході України”, який міг означати що завгодно.

“На сьогоднішній день є нормандський формат, є зобов’язання, які Росія взяла на себе в Мінських домовленостях. Перше зобов’язання: вивести всі іноземні окупаційні війська з окупованої території. Друге: Донбас — це територія України. Третє: вивести озброєння, техніку, танки, артилерійські системи залпового вогню і інше в місця зберігання від лінії зіткнення. Четверте: роззброїти незаконній збройні формування, створити безпековий компонент для початку політичного процесу”, – сказав Порошенко.

Він нагадав, що ще в 2015 році наголошував на миротворчій місії ООН на окупованих територіях Донбасу, але країни-постійні члени Радбезу ООН відмовилися підтримувати цю пропозицію.

Раніше Петро Порошенко заявив, що в умовах гарячої війни на Донбасі Україні вкрай необхідна присутність миротворчої місії Організації Об’єднаних націй.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.