Мілоша Земана розкритикували за неучасть в заходах до 50-річчя окупації Чегословаччини
Чеська парламентська опозиція різко розкритикувала відмову президента країни Мілоша Земана брати участь в заходах, присвячених 50-річчю від дня окупації Чехословаччини військами Варшавського договору в 1968 році.
Про це повідомляє DW.
Так, Петро Фіала, голова Громадянської демократичної партії, другий за величиною сили в парламенті, назвав таке рішення Земана дивним.
У свою чергу голова партії “Традиція Відповідальність Процвітання 09” Іржі Поспішил у відкритому листі закликав Земана не нехтувати своїми конституційними обов’язками.
“Незважаючи на ваші проросійські симпатії, ми обидва – громадяни однієї країни, яка в 1968 році мріяла про справедливий суспільний лад. Окупація ці мрії розвіяла”, – наголосив він. Політик нагадав, що Земан вже протягом декількох років уникає участі в пам’ятних акціях і офіційних заходах, присвячених роковинам окупації.
Разом з тим, прес-секретар президента Іржі Овчачек заявив, що Земан однозначно вважає окупацію Чехословаччини злочином.
“Своє відважне слово пан президент вже сказав, коли на початку періоду нормалізації заявив про незгоду з окупацією … Подібне висловлювання дорожче тисячі формальних і нещирих промов, які, безсумнівно, прозвучать 21 серпня”, – написав Овчачек у Twitter.
Як повідомляв “Прямий”, у Чехії під час урочистої церемонії інавгурації президента Мілоша Земана на другий термін група депутатів парламенту демонстративно вийшла з зали.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.