Новини

Міноборони і МЗС виступили проти подання заявки на ПДЧ у НАТО

Міноборони і МЗС виступили проти подання заявки на ПДЧ у НАТО

Міністерство оборони та Міністерство закордонних справ вважають неефективною ідею переподання заявки на отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

Про це заявили журналістам міністр оборони Андрій Загороднюк та заступник міністра закордонних справ Єгор Божок наприкінці візиту до штаб-квартири НАТО, коментуючи заяви експрезидента Петра Порошенка з цього приводу, передає “УП”.

“Ми можемо підтверджувати і надсилати заяву скільки завгодно, але навіщо? Краще концентруватися на практичних результатах”, – заявив міністр оборони.

У свою чергу Божок вважає, що уряд вважає чинною заявку, подану Україною у 2008 році.

“Ми вже подали заявку до ПДЧ і повторювати вже подане – неефективно. Ми можемо діяти методом папуги, а можемо вести серйозну роботу. Якщо ми будемо щодня повторювати, що хочемо в НАТО, хочемо ПДЧ, і все – то в результаті ніякого ПДЧ не отримаємо. Тому зараз ми налаштовані на те, щоби, не підтверджуючи цю заявку, досягти військових критеріїв членства в НАТО”, – зазначив Божок.

Втім, на думку ексзатупника голови адміністрації п’ятого президента Костянтина Єлісєєва, це не дуже розумна тактика.

“Якщо не звернутися щодо ПДЧ, то це точно метод не папуги, а страуса: заховати голову у пісок – все одно що відмовитися від амбіцій. Поки мовчить Київ, мовчатиме і Брюссель. Нагадаю: після листа про ПДЧ був закон Януковича про позаблоковість у 2010. Сміливіше”, – написав він у Twitter.

Нагадаємо, “Європейська Солідарність” підготувала проєкт звернення до грудневого саміту НАТО щодо вступу України до Альянсу.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав країни Альянсу розширити військову допомогу Україні.

Столтенберг очолить делегацію НАТО, яка відвідає Україну 30-31 жовтня.

Крім того, на полях ПА НАТО Порошенко зазначив, що Україні найближчим часом треба прийняти план дій щодо вступу до Альянсу.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.