Новини

Міносвіти розробило єдиний стандарт вивчення української мови для іноземців

Міносвіти розробило єдиний стандарт вивчення української мови для іноземців

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення Державний стандарт з української мови як іноземної.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства.

“Стандарт уніфікує систему вимог до володіння українською мовою та містить чіткий перелік комунікативних умінь і навичок на кожному рівні. Від А1 до С2, відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти, за всіма видами мовленнєвої діяльності: слухання, читання, письмо, говоріння”, – йдеться у повідомленні.

Документ розроблено з метою єдиного підходу до розроблення нових навчальних програм, створення сучасних підручників з української мови як іноземної, підготовки словників, відкриття україномовних програм та мовних центрів.

Це зумовлено, зокрема, тим, що в межах Болонського процесу, до якого Україна приєдналася ще в 2005 році, щорічно зростає кількість програм обміну між українськими та закордонними університетам. Як наслідок – зростає кількість іноземних студентів, охочих опанувати українську мову. Разом з тим, збільшується кількість академічних осередків. Наприклад, Кембриджський університет, Берлінський університет імені Гумбольдта, Український інститут у Лондоні, які дають змогу іноземцям вивчати українську мову.

Вироблення єдиних державних вимог до рівнів володіння українською мовою як іноземною зможе стати основою для організації й проведення сертифікаційного іспиту і підставою для запровадження документа єдиного зразка – сертифікату, що засвідчуватиме рівень володіння українською мовою.

Нагадаємо, Міносвіти планує розподіляти вільні місця у перших класах шкіл за допомогою жеребкування.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.