МОЗ неефективно використало 286 млн грн на лікування онкохворих – Рахункова палата
Міністерство закордонних справ України неефективно використало 286 мільйонів гривень бюджетних коштів, виділених для лікування онкохворих за кордоном, ще 24 мільйони гривень – використані з порушенням законодавства.
Про це повідомив голова Рахункової палати України Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства.
Зокрема, Рахункова палата констатувала відсутність укладання двосторонніх угод з медичними зарубіжними закладами, брак належних розрахунків вартості послуг з лікування, не був проведений аналіз цін вартості лікування при виборі медзакладів, а також відсутня оцінка якості та результативності лікування та низка інших недоліків.
“Якщо говорити в цілому, то у 2016 та 2017 роках понад 31 відсоток перевірених коштів, що виділялися для лікування онкохворих за кордоном, були використані з порушеннями чи не економно. А це – людські життя”, – зазначив Пацкан.
Крім того, за його словами, за з 2016 року через неефективні рішення МОЗ не використано майже 200 млн грн.
Повна версія звіту Рахункової палати найближчими днями буде оприлюднена на офіційному сайті.
Нагадаємо, раніше МОЗ відреагувало на скандал довкола заяви заступника в. о. голови міністерства Олександра Лінчевського щодо доцільності лікування онкохворих громадян за кордоном.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.