Напередодні 9 травня: Нацполіція нагадала про заборонену символіку
Фото: Facebook
Напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 9 травня, правоохоронці нагадали про покарання за використання забороненої символіки.
Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.
У відомстві підкреслили, що в Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів. Зокрема, статті закону передбачаються й адміністративну, і кримінальну відповідальність:
– стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення;
– стаття 436 -1 Кримінального кодексу України – виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до п’яти років.
У Нацполіції зазначили, що 9 травня очікується проведення 555 заходів, у яких візьмуть участь понад 60 тисяч громадян. Для забезпечення безпеки всіх учасників заходів до охорони правопорядку буде залучено понад 11 тисяч правоохоронців.
Нагадаємо, що 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення.
Раніше Петро і Марина Порошенки закликали вшанувати пам’ять жертв Другої світової війни.
Крім того, кінооглядач Прямого пропонує підбірку фільмів до Дня пам’яті та примирення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.