NASA випробувало літаючого робота Astrobee на ім’я Honey
Астронавт Європейського космічного агентства Лука Пармітано провів випробування другого робота Astrobee на ім’я Honey на борту Міжнародної космічної станції.
Про це повідомляє RoboDaily.
Після того, як Пармітано розпакував і оглянув Honey, він помістив робота на док-станцію Astrobee і Honey прокинулася, вперше в космосі, поруч зі своїм партнером-роботом Bumble. Honey (мед) і Bumble (Джміль) ідентичні, за винятком їх кольорів. Bumble виконаний з елементами синього кольору, а Honey — жовтого.
Оскільки їх системи ідентичні, Honey може скористатися роботою, яку виконав Bumble з моменту первісної перевірки обладнання у квітні. Екіпаж станції та команда Astrobee в Науково-дослідному центрі Еймса NASA в Кремнієвій долині Каліфорнії використовували Bumble, щоб нанести на карту внутрішню частину модуля Кібо космічної станції. Роботам потрібна карта для навігації, і серія картографічних вправ була необхідним кроком до того, як Bumble здійснив свій перший одиничний політ в червні.
Робот Honey отримав дані картографування Bumble через програмне забезпечення від інженерів Astrobee, що використовують порт даних на док-станції. Незважаючи на те, що роботи тепер мають однакове програмне забезпечення, Honey потребує більшої кількості випробувань, перш ніж він буде готовий до польоту. Третій робот на ім’я Queen (тут — Бджолина королева) запущений на станцію в липні і стане останнім з трьох, хто прокинеться в космосі.
Такі роботи, як Astrobee, будуть відігравати важливу роль в місії агентства по поверненню на Місяць в рамках програми Artemis і інших далеких космічних місій, підвищуючи продуктивність астронавтів і допомагаючи підтримувати космічні кораблі, коли космонавтів немає на борту.
Нагадаємо, що аерокосмічне агентство NASA тестує новий транспорт для дослідження інших світів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
