Lifestyle

Наслідки пандемії COVID-19: поверхня Землі “додатково” нагрілася

Наслідки пандемії COVID-19: поверхня Землі “додатково” нагрілася

Очищення повітря у світі, що стало одним із наслідків пандемії COVID-19 та зниження ділової активності, спричинило додаткове нагрівання поверхні Землі минулого року.

Про це повідомляє ABC News.

За даними науковців із Національного центру атмосферних досліджень США (NCAR), саме зменшення соціальної активності та збільшення локдауну, введених в результаті пандемії коронавірусу, призвели до додаткового нагрівання поверхні Землі у 2020 році.

Зазначається, що впродовж короткого часу середня температура у деяких місцях на сході США, Росії та Китаю була більшою на 0,3-0,37 градуса Цельсія. Це пов’язано з меншою кількістю сажі та сульфатних частинок від вихлопних газів та вугілля, яке зазвичай тимчасово охолоджує атмосферу, відбиває сонячне тепло.

Загалом минулого року на планеті було приблизно на 0,03 градуса Цельсія тепліше, оскільки в повітрі було менше охолоджуючих аерозолів.

“Чисте повітря потроху нагріває планету, але вбиває набагато менше людей ніж забруднення повітря”, – заявив науковець з NCAR Андрю Геттелман.

Нагадаємо, льодовики Гренландії пройшли точку неповернення: навіть якщо зміна клімату Землі зупиниться, крижаний щит продовжить танути.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.