Навіть мешканці окупованих територій не називають бойовиків “повстанцями”: Булавка щодо заяви Зеленського на дебатах
Навіть жителі окупованих територій не вживають слово “повстанці” відносно терористів, що окупували Донеччину.
Про це в ефірі “Прямого” у ток-шоу “Вибори-2019” заявив публіцист Євген Булавка, коментуючи слова кандидата в президенти України Володимира Зеленського, який назвав бойовиків “повстанцями”.
“Я родом міста Дебальцево, у мене є близькі люди, які постраждали… Мені дуже складно реагувати на слова пана Зеленського. Коли в 2014 році захоплювали Слов’янськ, то там словом-маркером було “порєбрік” — так викрили себе терористи Гіркіна. Слово “повстанці” — це слово Путіна, це слово російської пропаганди”, – упевнений Булавка.
Він розповів, що в свій час досліджував лексику жителів окупованих територій.
“Навіть мешканці окупованих територій Донецької і Луганської областей слово “повстанці” не вживають. Вони кажуть “ополчєнци”, як завгодно… Ми кажемо — бойовики. Слово “повстанці” — суто російська лексика. Той кандидат у президенти, який це сказав — йому це писали або російські спічрайтери… Іншого пояснення у мене не існує. Це викликає шок, обурення і я розумію військових”, – зазначив Булавка.
Нагадаємо, 19 квітня під час дебатів кандидат у президенти України Володимир Зеленський під час запитання до Петра Порошенка назвав бойовиків “ДНР” та “ЛНР” повстанцями.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.