Найбільше скарг з Києва: мовний омбудсмен отримав вже понад 400 звернень
Фото: Facebook
Від 16 січня Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови отримав 407 скарг та звернень щодо порушення мовного закону.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє мовний омбудсмен.
Зазначається, що найбільше скарг отримано зі столиці та західних областей України.
“Найбільша кількість скарг продовжує надходити з Києва та Київської області (усього із 16 січня – 210). Із Львівської області – 28, Одеської – 22, Харківської – 15, Вінницької – 7, Дніпропетровської – 6, Запорізької – 5, Полтавської – 5, Луганської – 4. Також на адресу Секретаріату надійшли звернення із Донецької, Сумської, Миколаївської, Волинської, Рівненської, Чернівецької, Кіровоградської, Тернопільської та Закарпатської областей (по 1-2 звернення)”, – резюмував уповноважений із захисту державної мови.
Омбудсмен наголосив, що більшість скарг і звернень стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-видань та сайтів інтернет-магазинів (244), про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 85 громадян.
“Щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою надійшла 41 скарга, щодо порушення мовного законодавства в галузі освіти надійшло – 8, щодо порушення мовного законодавства посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування – 7.На телефонну лінію Секретаріату за наданням додаткової інформації та консультацій звернулося близько 100 осіб”, – йдеться в дописі.
Нагадаємо, 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, а отже відбудеться остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову.
Згодом мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що за російську мову в ефірі телеканали можуть позбавляти ліцензій.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.