Не вистачає понад 100 мільярдів: Зінкевич розповіла про фінансування МОЗ в умовах пандемії
Попри пандемію коронавірусу в Україні, влада недостатньо профінансувала сферу охорони здоров’я.
Про це в ефірі “Прямого” заявила народна депутатка фракції “Європейська Солідарність” Яна Зінкевич.
“Я, як член Комітету охорони здоров’я хочу наголосити, що в нас дуже глобальне недофінансування сфери охорони здоров’я. Фактично нам не вистачає понад 100 мільярдів”, – заявила Зінкевич.
Вона зауважила, що обіцянки президента щодо збільшення фінансування медицини в Україні не були виконані, і це в умовах пандемії.
“При цьому за кожен мільйон ми боролися, тому що це забезпечення і онкохворих пацієнтів і орфанних хворих і дійсно, на жаль, цього фінансування є недостатньо. Тому, що всі ми пам’ятаємо обіцянку президента Зеленського на початку його каденції щодо того, що буде на медицину відводитися 5 % ВВП. На жаль, цього так і не відбулося. Тож на наступний рік це потрібно планувати, тому, що це підтвердила епідемія”, – зазначила народна обраниця.
“Ця сфера є надзвичайно важливою, вона має бути адекватно фінансованою і звісно ж медична реформа має бути продовжена”, – підкреслила Зінкевич.
Нагадаємо, Україна візьме у борг 2,5 мільярда гривень на закупівлю вакцин від коронавірусу.
Раніше у МОЗ пояснили, коли Україна розпочне вакцинацію від COVID-19 всіх охочих.
Крім того, перевірка фонду по боротьбі з COVID-19 виявила порушення на майже 407 млн гривень