Політика

Не вистачає понад 100 мільярдів: Зінкевич розповіла про фінансування МОЗ в умовах пандемії

Не вистачає понад 100 мільярдів: Зінкевич розповіла про фінансування МОЗ в умовах пандемії

Попри пандемію коронавірусу в Україні, влада недостатньо профінансувала сферу охорони здоров’я.

Про це в ефірі “Прямого” заявила народна депутатка фракції “Європейська Солідарність” Яна Зінкевич.

“Я, як член Комітету охорони здоров’я хочу наголосити, що в нас дуже глобальне недофінансування сфери охорони здоров’я. Фактично нам не вистачає понад 100 мільярдів”, – заявила Зінкевич.

Вона зауважила, що обіцянки президента щодо збільшення фінансування медицини  в Україні не були виконані, і це в умовах пандемії.

“При цьому за кожен мільйон ми боролися,  тому що це забезпечення і онкохворих пацієнтів і орфанних хворих і  дійсно, на жаль, цього фінансування є недостатньо. Тому, що всі  ми пам’ятаємо обіцянку президента Зеленського на початку його каденції щодо того, що буде на медицину відводитися 5 % ВВП. На жаль,  цього так і не відбулося. Тож на наступний рік це потрібно планувати, тому, що це підтвердила епідемія”, – зазначила народна обраниця.

“Ця сфера є надзвичайно важливою, вона має бути адекватно фінансованою і звісно ж медична реформа має бути продовжена”, – підкреслила Зінкевич.

Нагадаємо, Україна візьме у борг 2,5 мільярда гривень на закупівлю вакцин від коронавірусу.

Раніше у МОЗ пояснили, коли Україна розпочне вакцинацію від COVID-19 всіх охочих.

Крім того, перевірка фонду по боротьбі з COVID-19 виявила порушення на майже 407 млн гривень

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.