Новим послом України в Туреччині призначать колишнього в’язня РФ
Новим послом України в Туреччині стане Наріман Джелял — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу та колишній в’язень Кремля, який провів у російському ув’язненні три роки.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час пресконференції в Туреччині.
«Сьогодні в складі української делегації є Наріман Джелял — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, дуже поважна людина в Україні. Він зазнав російських репресій, був схоплений, коли повертався додому — до нашого українського Криму. Три роки він провів у російській в’язниці лише за те, що є патріотом і має чітку проукраїнську позицію», — зазначив Зеленський.
Наріман Джелял — український політолог, журналіст та активний діяч кримськотатарського народу. З 2013 року він очолював інформаційно-аналітичний підрозділ Меджлісу та виконував обов’язки заступника голови організації.
У 2021 році, після серії обшуків у тимчасово окупованому Криму, російські силовики затримали п’ятьох українців, серед яких був Джелял. Його звинуватили у сфабрикованій справі щодо підриву ділянки газопроводу біля Сімферополя та заарештували у вересні 2021 року.
Повернути Нарімана Джеляла в Україну вдалося 28 червня 2024 року в межах масштабного обміну полоненими. Призначення Джеляла на посаду посла в Туреччині символізує не лише посилення дипломатичних відносин між Києвом і Анкарою, а й продовження боротьби за права кримських татар та деокупацію Криму.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.