Олігархів до реєстру вноситиме НАЗК – Разумков
Фото: Facebook
Дані про олігархів до відповідного реєстру буде вносити Національне агентстство з питань запобігання корупції (НАЗК). Робитимуть це за зверненням спеціальної комісії.
Про це повідомляє голова парламенту Дмитро Разумков у Facebook.
Він пояснив, що робити це дозволило прийняття спеціальної правки.
“Дякую і комітету, і Верховній раді України, що підтримала мою з колегами правку за номером 398! Тепер НАЗК за зверненням спеціальної комісії буде вносити особу до реєстру олігархів”, – написав Разумков.
Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 23 вересня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.
Як відомо, раніше за основу було прийнято законопроєкт №5599 “Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”, за який проголосували 275 народних депутатів на позачерговому засіданні 1 липня.
2 вересня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Дмитра Разумкова з офіційним листом, де зазначила невідповідності до Конституції України законопроєкту № 5599 і запропонувала направити його до Європейської комісії “За демократію через право”.
До слова, народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” та інших парламентських політичних сил подали до Ради альтернативний законопроєкт про олігархів.
На думку спікера Верховної Ради Дмитро Разумкова, у президентському законопроєкті про олігархів існує конфлікт інтересів, оскільки, гіпотетично, олігархи можуть бути в складі РНБО, яке й визначатиме людину олігархом.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.