Новини

Особливий статус, повна амністія і зняття блокади: у Росії повідомили, що вимагатимуть на Нормандській зустрічі

Особливий статус, повна амністія і зняття блокади: у Росії повідомили, що вимагатимуть на Нормандській зустрічі

На саміті  Нормандської четвірки, який відбудеться 9 грудня в Парижі, обговорюватиметься проблема особливого статусу окупованого РФ Донбасу з його закріпленням в Конституції України, а також питання безпеки, амністії і виборів.

Про це повідомляє російське видання Корреспондент з посиланням на джерела російських ЗМІ у російських держструктурах.

Питання безпеки стосуються подальшого розведення сил і засобів на нових ділянках лінії зіткнення на Донбасі. У питанні амністії, за словами співрозмовника газети, російська сторона має намір наполягати на її закріпленні в законодавстві з забороною переслідування людей в зв’язку з конфліктом в Донбасі.

Крім цього, в політичний блок питань увійде “модальність проведення виборів”, але ця тема, як зазначило джерело, досить складна через безліч спірних моментів.

В рамках економічного блоку, як повідомляють джерела, сторони можуть обговорити можливість зняття фінансової та транспортної блокади з територій, які контролюються терористами “ДНР” і “ЛНР”, щоб туди могли вільно проїжджати поїзди, автобуси і вантажівки.

В гуманітарний блок питань можуть бути включені обмін полоненими і відновлення інфраструктури.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що зустріч лідерів держав Нормандської четвірки відбудеться 9 грудня у Парижі.

Президент РФ Володимир Путін повідомив, що до переговорів в Нормандському форматі не має наміру зустрічатися з українським президентом Володимиром Зеленським.

Також голова фракції ратії “Слуга народу” у парламенті Давид Арахамія заявив, що метою зустрічі у Нормандському форматі є вихід з Мінських домовленостей.

ПІСЛЯ ЗУСТРІЧІ У НОРМАНДСЬКОМУ ФОРМАТІ У ЗЕЛЕНСЬКОГО БУДУТЬ ДВА ШЛЯХИ, І ОБИДВА ХИБНІ – ГОНЧАРЕНКО

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.