“Період шантажу завершився”: країни Балтії приєдналися до європейської енергосистеми
Фото: facebook НКРЕКП
У неділю, 9 лютого, Латвія, Литва та Естонія приєднали свої електросистеми до континентальної Європи.
Про це повідомило латвійське видання Delfi.
Відтак країни Балтії синхронізувалися з найбільшою у світі мережею, яка у 26 країнах обслуговує понад 400 млн користувачів.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що період шантажу завершився, а Литва разом з Латвією та Естонією взяли на себе частину відповідальності за управління.
“Ми з’єднуємо країни Балтії з європейською енергетичною мережею. Це день свободи, свободи від погроз, від шантажу”, – наголосила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Водночас зазначається, що підготовка до приєднання розпочалася ще у 2007 році, однак це вимагало значних дипломатичних та політичних зусиль і фінансових ресурсів.
Загалом проєкт коштував 1,6 млрд євро, з них 75%, тобто 1,2 млрд, – гроші ЄС.
Видання передає, що синхронізація з Європою відбувається через польське з’єднання LitPol Link. А в майбутньому планується обладнання ще однієї магістралі із цією країною – Harmony Link.
Нагадаємо, що 8 лютого Литва, Латвія та Естонія офіційно відключили свої електросистеми від енергомереж Росії та Білорусі, завершивши етап історичної енергетичної незалежності від пострадянської інфраструктури.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.