Новини

“Період шантажу завершився”: країни Балтії приєдналися до європейської енергосистеми

“Період шантажу завершився”: країни Балтії приєдналися до європейської енергосистеми

Фото: facebook НКРЕКП

У неділю, 9 лютого, Латвія, Литва та Естонія приєднали свої електросистеми до континентальної Європи.

Про це повідомило латвійське видання Delfi.

Відтак країни Балтії синхронізувалися з найбільшою у світі мережею, яка у 26 країнах обслуговує понад 400 млн користувачів.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що період шантажу завершився, а Литва разом з Латвією та Естонією взяли на себе частину відповідальності за управління.

“Ми з’єднуємо країни Балтії з європейською енергетичною мережею. Це день свободи, свободи від погроз, від шантажу”, – наголосила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Водночас зазначається, що підготовка до приєднання розпочалася ще у 2007 році, однак це вимагало значних дипломатичних та політичних зусиль і фінансових ресурсів.

Загалом проєкт коштував 1,6 млрд євро, з них 75%, тобто 1,2 млрд, – гроші ЄС.

Видання передає, що синхронізація з Європою відбувається через польське з’єднання LitPol Link. А в майбутньому планується обладнання ще однієї магістралі із цією країною – Harmony Link.

Нагадаємо, що 8 лютого Литва, Латвія та Естонія офіційно відключили свої електросистеми від енергомереж Росії та Білорусі, завершивши етап історичної енергетичної незалежності від пострадянської інфраструктури.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.