Під ниття ждунів і зойки ухилянтів: чому насправді летять шахеди
фото: Reuters
Джерело: Facebook-сторінка автора
По Україні летять Шахеди. Зі шрапнеллю та з термобаричними зарядами. Летять по житлових кварталах, з явною метою – завдати болю і залякати українців.
Це все на тлі казочок про “сім Шахедів збитих самими росіянами”, локшину про які Путін зумів розвісити на вуха Віткоффу і з яких регочуть самі ж російські військкори.
Яка мета таких обстрілів? Очевидна – викликати невдоволення всередині українського суспільства. Довести людей до краю, аби пересічні люди дослухалися до ниття ухилянтів і ждунів і стали вимагати миру на будь-яких умовах. Аби лише припинити.
Все ніби логічно. Проте. Російські удари виглядають якось вкрай нелогічно. Посудіть самі.
Щойно Трамп запропонував Москві влаштувати “енергетичне перемир’я” тобто мораторій на удари по енергооб’єктах. Коли ця новина з’явилася, найбільше чого я злякався було, що зараз Путін погодиться на перемир’я, укладе, убезпечить свої НПЗ від наших атак і… заходиться клепати по як раз таки наших житлових кварталах. Ну, вони ж до умов перемир’я не входять? І ще. От уявіть, що Москва набере резерв ракет і Шахедів, дорозвідує потрібні їй цілі на нашій території, створить подію, через яку звинуватить нас в порушенні перемир’я, вдарить…
Натомість Путін робить все можливе, аби жодних замирень взагалі не укладати. Він клепає Шахедами по наших кварталах – ніби сказом охоплений. Що мені це нагадує? Те, з якою скаженістю Москва донедавна таранила нашу оборону м’ясними штурмами – не рахуючись із жодними втратами. Нині просування Москви добряче зупинилося з банальної причини – закінчилися “лішніє люді”, як люблячи їх називають в російській Держдумі.
Всякий раз коли я стикаюся з такою кількістю загадок про Росію, я починаю читати російські стрічки новин – розділ “Економіка”. Бо політичні новини публікують для мас, для розумних друкують новини економічні, бо гроші – кров війни та політики. Так от в російських економічних новинах наразі – повноцінна паніка. Там відвертим текстом пишуть, що російська економіка валиться і сиплеться.
Дійшло до нечуваного. В російській Держдумі фракція “Справедлива Росія” виступила з жорсткою критикою уряду і зажадала скасування ключової ставки Центробанку РФ (21%) бо знову таки валиться економіка Росії. Очевидно, Міронов і компанія співають з голосу Чемезова та оркестру російських олігархів. А Центробанк – це Набіуліна, пряма протеже Путіна. Це лише один прояв. Директори російських заводів криком кричать, що їхні виробництва на межі розвалу – ніхто нікому не платить і бюджет Росії у першу чергу.
Чим все це може закінчитися? Або обвальною гіперінфляцією або карколомним здорожчанням харчових продуктів (бо альтернатива – їхнє зникнення). Цілком реально те і те зразу. Бо аграрка теж кредитується, вона теж потребує техніки (іноземна – під санкціями, російська – дивися вище про виробництва).
Все це означає, що Москва взагалі не має часу на перемир’я та довгі переговори. Москва жадає примусити Україну до миру тут і зараз. Саме тому останнім часом Україну ударно качають інформаційно зсередини й саме тому нас знову і знову атакують Шахедами по мирних кварталах.
Віщую як на цьому місці читач скаже щось типу, та досить вам, ви розвал економіки Росії обіцяєте всі три роки – і де він? Відповім – розвал економіки СРСР обіцяли 70 років і розвалився совок саме через нездатність економіки, а не через танки НАТО. Так, 70 років економіка совка простояла, через систему державного кріпацтва, збудовану Сталіним. Але й Сталін ту систему будував у міжвоєнний період, купуючи технології та наймаючи фахівців у США за золото здобуде завдяки Голодомору. А не сидів під американськими санкціями. Сталіну Британія надсилала літаки та верстати, а не каталася на танках під кордоном Росії з принцом Вільямом на броні.
Москва це знає. Москві треба схилити Україну до капітуляції тут і зараз. Москва знає – якщо тягнути, їй прийдеться уходити з України самій. Бо грошей на війну – катма.
Саме тому летять Шахеди. Поки летять. Бо коли не стане чому летіти…
Нагадаємо, у ніч проти 22 березня російські війська здійснили масовану атаку на Україну, запустивши 179 ударних дронів Shahed та безпілотників-імітаторів різних типів. Українська протиповітряна оборона знищила 100 ворожих цілей.
Внаслідок атаки постраждало Запоріжжя, де загинули троє людей, серед них 14-річна дівчина. Ще 12 осіб отримали поранення, одна жінка перебуває у критичному стані. Також ворог завдав ударів по Харківщині, зокрема по Куп’янському та Чугуївському районах, а також атакував Київщину та Сумщину
Окрім того, 23 березня унаслідок нічного обстрілу Києва російськими військами загинули три людини, серед яких 5-річна дитина. У кількох районах столиці пошкоджено житлові будинки, сталася серія пожеж.
Згодом в Адміністрації президента США Дональда Трампа заявили, що розчаровані тим, що Росія продовжує ракетні обстріли та атаки дронами попри домовленість про “часткове перемир’я”. У Білому домі очікували, що перемовини у Саудівській Аравії сприятимуть припиненню війни, але Москва затягує процес, намагаючись виграти час.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.