Політика

Після заяв США: міністри ЄС терміново зібрались у Мюнхені

Після заяв США: міністри ЄС терміново зібрались у Мюнхені

Фото: Reuters

Сьогодні, 16 лютого, міністри закордонних справ країн ЄС зібрались на термінове обговорення після резонансних заяв віцепрезидента США.

Про це йдеться в дописах низки присутніх на зустрічі, зокрема головної дипломатки ЄС Каї Каллас.

“Закриваємо Мюнхенську конференцію 2025 хорошою дискусією між міністрами закордонних справ країн ЄС, які ще у Мюнхені. Європа зберігає міцну єдність у питанні підтримки України й посилення нашої власної оборони. Скоро вийдемо з новими ініціативами”, – написала Каллас.

Тако про зустріч повідомила й очільниця МЗС Фінляндії Еліна Валтонен.

“Європа об’єднано підтримує Україну і рішуче віддана ідеї захисту вільного світу”, – написала вона.

Як пише “Європейська правда” Кая Каллас запросила усіх міністрів закордонних справ у суботу 16 лютого терміново зібратися на зустріч.

Попри те, що тема зустрічі публічно не оголошувалася, терміновість свідчить про її зв’язок з подіями у Мюнхені, де віцепрезидент США Джей Ді Венс виступив із гострою промовою, у якій фактично оголосив про нові відносини з Європою.

Зазначимо, що 14 лютого під час свого виступу на 61-й Мюнхенській безпековій конференції віцепрезидент США Джей Ді Венс зазначив, що основна загроза наразі у світі — не від Китаю чи Росії, а всередині самої Європи. Його виступ викликав повне нерозуміння в оглядачів.

“Немає безпеки, якщо боятися голосів і сумління власного народу, — заявив він. – Якщо ви боїтеся власних виборців, нічого вам Америка не зможе зробити”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.