Попри санкції: у Нацраді пояснили, чому у проросійських телеканалів в Україні продовжують діяти ліцензії
У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення заявили, що ліцензії заблокованих рішенням РНБО телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK медіахолдингу, офіційним власником яких є нардеп від ОПЗЖ Тарас Козак, продовжують діяти. Оскільки анулювати їх можливо лише в судовому порядку.
Про це в коментарі “Суспільному” сказав член Нацради Олег Черниш.
“Але ліцензію та частоти у ZiK ми не будемо, найімовірніше, використовувати. Бо це оголошення конкурсу, а зараз ми не можемо його оголошувати”, – додав він.
За його словами, ZiK – єдиний канал, який мовив у багатоканальній мережі. Тоді як 112 і NewzOne не використовували телевізійні частоти, їх глядачі могли дивитися через супутники й пакети провайдерів.
Водночас Черниш додав, що телеканали планують оскаржувати у судовому порядку рішення РНБО, пов’язане із персональними санкціями проти Тараса Козака.
“РНБО ухвалило рішення, що потрібно було зробити багато років тому. Це моя думка, а не Нацради. Рішення РНБО, яке виконують і провайдери, й оператори супутникового зв’язку, ми дивитимемося за тим, як воно буде виконуватися”, – зазначив він.
Як відомо, 2 лютого Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти нардепа від ОПЗЖ та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака і контрольованих ним телеканалів каналів “112-Україна”, NewsOne, ZIK – “Новий формат”, “Аріадна ТВ”, “ТВ Вибір”, “Партнер ТВ” та “Лідер ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ”, “Нові комунікації”.
Крім того, міністр культури України Олександр Ткаченко назвав телеканали проти яких ввели санкції, є іноземною пропагандистською машиною.
ЗІПСОВАНЕ “СВЯТО”: ЯК ЗЕЛЕНСЬКИЙ СВОЇМИ “САНКЦІЯМИ” ПІДВИЩУЄ РЕЙТИНГ МЕДВЕДЧУКА
Володимир Зеленський заявив, що санкції проти проросійських телеканалів – це боротьба за європейські цінності.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.