Суспільство

Попри війну з РФ Україна не використовує протипіхотні міни: в чому причина

Попри війну з РФ Україна не використовує протипіхотні міни: в чому причина

Фото: Оперативне угруповання військ "Каховка"

Все більше країн Європи виходять з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін. Проте Україна собі на шкоду все ще виконує постанови конвенції.

Про причини цього розповіли в Oboz.ua.

Україна у 1999 році підписала міжнародну угоду щодо припинення використання протипіхотних мін як одного із засобів збройної боротьби. На той момент Україна мала п’ятий у світі арсенал протипіхотних мін та другий у світі за наявністю мін ПМН та ПФМ-1.

Україна методично знищувала запаси протипіхотних мін. Навіть після того, як у 2014 році РФ здійснила вторгнення. Тодішній уряд зобов’язався з 2015 по 2018 рік утилізувати три мільйони протипіхотних мін.

Якби ці міни були застосовані після 2022 року, вони суттєво сповільнили б просування російських окупантів.

“На жаль, за минулі пів року на офіційному рівні у нас не те щоб не прозвучало заяв про підготовку виходу України з Оттавської конвенції, а й загалом у високих кабінетах цій темі чомусь не заведено приділяти особливої уваги”, – заявив Олександр Коваленко військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.

Юридично Україна не має права в односторонньому порядку вийти з Оттавської конвенції.

Олександр Коваленко зазначив, що зараз Україна перебуває у становищі, в якому не була жодна країна Європи з часів Другої світової війни, й ситуація підштовхує робити рішучі та радикальніші кроки. Включно з виходом з Оттавської конвенції.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україні знадобиться близько 30 мільярдів доларів на повне розмінування територій, що постраждали від бойових дій.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.