Продовжують досліджувати Марс: модуль NASA відновив роботу бурової установки
Фото: Pixabay
Американський модуль InSight, розташований на Марсі, відновив роботу бурової установки HP3, аби заглибитися на кілька сантиметрів у поверхню планети.
Про це йдеться на сайті NASA.
Цього разу модуль успішно виконав завдання завдяки закріпленому на механічній руці ковшу.
Минулого разу операція провалилася, оскільки бур не мав достатнього зчеплення з ґрунтом Марса — віддача при бурінні не врівноважувалася та установці не вдавалося просунутися вглиб. Стіни свердловини при цьому занадто сильно розширювалися.
My mole is on the move again and back to digging. Using my arm to put pressure on the mole from the side has helped it move down ~1.25 inches (~32 millimeters). My @NASAJPL & @DLR_en team’s efforts to #SaveTheMole continue. pic.twitter.com/ZXo31F5xsi
— NASA InSight (@NASAInSight) 21 листопада 2019 р.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.