Роботизоване лего: в NASA розробляють новий дослідний апарат для місії на Титан
У Лабораторії реактивного руху NASA вчені тестують тривимірний прототип незвичайного роботизованого дослідника, який планують відправити на супутник Сатурна Титан.
Химерний пристрій, схожий на безпілотник в колесі хом’яка, спочатку котиться по поверхні планети, а потім розпадається на дві частини. Після поділу дві половини злітають за допомогою маленьких пропелерів, стаючи літаючими дронами для повітряної розвідки.
У майбутньому розробники планують збільшити їх кількість до 12 роботів, здатних перетворитися в плавальний зонд або команду дослідників печер. За їх словами, своє творіння вони планують відправити на місяць Сатурна Титан, на поверхні якого є рідина у вигляді метанових озер, річок і морів.
Самозбиральна машина-трансформер буде складатися з маленьких роботів, званих «коботами». Коботи, кожен з яких оснащений невеликим пропелером, будуть пересуватися по місцевості незалежно один від одного. Крім того, вони зможуть утворювати ланцюг або перетворюватися в сферу. Наразі Shapeshifter – напівавтономний, але в майбутньому коботи будуть автоматично збиратися без команд із Землі. Остаточний варіант Shapeshifter представлятиме “материнський пристрій”, що є джерелом енергії для коботів і переносником наукових інструментів для більш детального аналізу зразків.
Нагадаємо, у космічній агенції NASA мають намір знести лабораторію, в якій астронавти місії “Аполлон 11” перебували під карантином після повернення на Землю з історичної місії на Місяць.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.