Родичі бранця Кремля Бекірова виїхали з Криму через тиск окупантів
Близькі родичі колишнього бранця Кремля кримськотатарського активіста Едема Бекірова через тиск на них змушені були виїхати з окупованого Криму на материкову Україну.
Як передає Укрінформ, про це повідомила 2 березня під час засідання за “круглим столо”» у Херсонській ОДА, організованого з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, дружина кримськотатарського активіста Едема Бекірова, заступниця голови Генічеської РДА Гульнара Бекірова.
“Сьогодні продовжується (в окупованому Криму – ред.) тиск на кримських татар. Сьогодні йде вимушена депортація кримськотатарського народу. Прикладом є моя родина – після того, що сталося з Едемом, вже виїхала моя донька з онукою. І зі слізьми на очах виїхала моя мати, яка була депортована у 1944 році і повернулася у Крим лише у 2002 році”, – заявила Гульнара Бекірова.
За її словами, мама особливо переживає той факт, що їй знову довелося залишити півострів.
Як зазначила Бекірова у розмові з кореспондентом агентства, її рідні відчули тиск окупантів. Зокрема, доньку викликали у ФСБ, вона почала переживати за дитину.
“Я їй сказала: бери речі і приїжджай до нас. Вона зараз працює вчителькою. А мама тоді залишилася одна, бо ми, діти, живемо на Херсонщині. Уже шостий місяць, як вона виїхала з Криму, вона там залишила все – немає можливості перевозити речі. Проте, знаєте, мама має надію, що Крим повернеться”, – зауважила вона.
Що стосується Едема Бекірова, то він за час після повернення з російського ув’язнення тричі лежав у лікарні, перехворів коронавірусом, через стан здоров’я він не може брати участь в усіх акціях та заходах, розповіла його дружина. Проте він дуже сильна духом людина, яка хоча жити та має мету, підкреслила Гульнара Бекірова.
Нагадаємо, що окупаційний “Центральний райсуд Сімферополя” відновив справу проти колишнього політв’язня, кримського татарина Едема Бекірова.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.