Росія вперше затримала судно, яке вийшло з естонського порту: з чим це пов’язано
Ілюстративне фото
18 травня Росія затримала нафтовий танкер Green Admire, який вийшов з естонського порту Сілламяе.
Про це повідомив естонський мовник ERR.
Танкер під прапором Ліберії рухався за раніше узгодженим маршрутом через російські територіальні води. Він прямував до північної частини Фінської затоки.
Відповідний маршрут узгодили Естонія, Фінляндія та Росія, оскільки він є безпечнішим для проходження великих суден, аніж мілкі естонські води.
Російська влада зупинила судно через кілька годин після виходу з порту. Незабаром танкер попрямував до острова Гогланд, що належить Росії, де й перебуває нині.
У естонському Департаменті транспорту розповіли, що раніше подібних інцидентів не відбувалося. Там запевнили, що для уникнення подібних ситуацій судні, які прибуватимуть до порту Сілламяе, йтимуть через територіальні води Естонії.
“Це однозначно пов’язано з тим, що ми почали чинити тиск на тіньовий флот Росії. І я говорю не тільки про Естонію, а й про Фінляндію і країни Балтійського регіону в цілому. У рамках Європейського союзу ми вже внесли понад 300 суден тіньового флоту в санкційні списки”, – наголосив міністр закордонних справ Маргус Цахкна.
Нагадаємо, військово-морські сили Естонії намагалися затримати нафтовий танкер, який прямував до Росії. Відомо, що судно перебуває під санкціями Великої Британії та рухалось без прапора.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.