Сейм Польщі ухвалив резолюцію щодо Волинської трагедії: що вона включає
Фото: Pixabay
Сейм Польщі у вівторок, 11 липня ухвалив резолюцію про вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії у її 80-ті роковини. Він заявив, що польсько-українське примирення повинно включати “визнання провини і вшанування пам’яті жертв”.
Видання Onet пише, що у голосуванні взяли участь 440 депутатів, усі проголосували “за”.
Документ згадує про події 11 липня 1943 року на Волині, коли, згідно з текстом резолюції, “відбулася кривава неділя – кульмінаційний момент” Волинської трагедії, яку польські депутати називають геноцидом.
У резолюції підкреслюється, що “того дня українські підрозділи ОУН і Української повстанської армії (УПА), часто підтримувані українським цивільним населенням, напали на 99 сіл колишнього Волинського воєводства, населених поляками, і вбили значну частину їхнього населення”.
У резолюції зазначається, що з 2016 року 11 липня відзначається як Національний день пам’яті жертв геноциду, під час якого “було вбито понад 100 тисяч поляків – часто у дуже жорстокий спосіб”.
“Сейм Республіки Польща хоче вшанувати пам’ять усіх жертв Волинської трагедії. Особливого визнання заслуговують ті представники української нації, які, ризикуючи життям, протистояли злочину, скоєному їхніми співвітчизниками”, – йдеться також у документі.
У резолюції підкреслили, що “польсько-українське примирення, яке роками вибудовувалося представниками обох народів, повинно включати також визнання провини і вшанування пам’яті жертв років Другої світової війни”.
“Необхідно провести ексгумацію, гідне поховання та вшанування пам’яті всіх жертв геноциду на східних прикордонних землях”, – йдеться у резолюції.
Раніше, “Прямий” повідомляв, що 7 липня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький прибув до України, щоб вшанувати пам’ять жертв Волинської трагедії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.