Скандальний олігарх Курченко втратив монополію на вугілля з окупованого Донбасу до РФ
Фото: Pixabay
Компанія олігарха Сергія Курченка втратила статус єдиного постачальника вугілля з окупованого Донбасу, який отримала в березні 2018 року.
З листопада 2019 року вивозити вугілля дозволили й іншим трейдерам, повідомляють російські ЗМІ.
Вугільні шахти терористичних “ДНР” і “ЛНР” отримали право продавати вугілля не тільки компанії “Газ-Альянс”, підконтрольної бізнесменові Сергію Курченко. Таку можливість вугільники отримали з 1 листопада 2019 року. За даними одного з джерел російських ЗМІ, їм дозволили постачати вугілля іншим торговельним компаніям, але “на умовах не гірше, ніж у компанії Курченко”.
У березні 2018 року стало відомо, що “Газ-Альянс” призначили єдиним постачальником вугілля з територій ДНР і ЛНР. Вугільні трейдери тоді поскаржилися російському президенту Володимиру Путіну, директору ФСБ Олександру Бортникова, а також генпрокурору Юрію Чайці та міністру економічного розвитку Максиму Орєшкін. У спільному зверненні трейдерів говорилося, що з 14 березня 2018 року Міненомразвітія направило телеграму “дочці” РЖД – “РЖД Логістиці”, в якій повідомляється про заборону вивозити вугілля з ДНР і ЛНР для всіх компаній, за винятком “Газ-Альянсу”. Трейдери, зареєстровані в Ростовській області і Криму, попереджали про збитки через простій вагонів з вугіллям.
Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони впровадила санкції проти 1748 осіб, серед яких олігарх-утікач Сергій Курченко.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.