Війна

Скільки військових повернулось на службу після самовільного залишення частини: відповідь Офісу генпрокурора

Скільки військових повернулось на службу після самовільного залишення частини: відповідь Офісу генпрокурора

Фото: facebook Чернівецький обласний ТЦК та СП

В Офісі генерального прокурора розповіли, що за тиждень понад три тисячі військовослужбовців повернулись на військову службу після самовільного залишення частини.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

“Для звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовці, які під час дії воєнного стану вперше самовільно залишили місце служби або вчинили дезертирство, до 1 січня 2025 року мають добровільно повернутися на військову службу”, – розповів начальник відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора Саіян Сєвак.

Він нагадав, що був прийнятий закон, який регулює порядок звільнення військовослужбовців від кримінальної відповідальності за вчинення СЗЧ і дезертирства.

Крім того, 29 листопада набрав чинності закон щодо порядку відновлення проходження військовослужбовцями військової служби, які вчинили вказані види кримінальних правопорушень.

“Станом на теперішній час понад 8 тисяч військовослужбовців добровільно звернулося і повернулося на військову службу. З них, якщо розмежувати: понад 5 тисяч військовослужбовців повернуто в порядку закону звільнення від кримінальної відповідальності та понад 3 тисячі по другому закону”, – додали у відомстві.

Таким чином, з 29 листопада понад 3 тисячі військовослужбовців повернулись на військову службу через закон, який поновлює соціальні гарантії, пільги, продовольче, грошове та матеріальне забезпечення.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.