Стрічка новин

Сміттєвий бізнес у Києві: сірі перевізники, небезпечний фільтрат і перший сміттєпереробний завод

Сміттєвий бізнес у Києві: сірі перевізники, небезпечний фільтрат і перший сміттєпереробний завод

Щороку в Києві продукується понад мільйон тонн сміття, з кожним роком ця цифра буде лише зростати.

Як розповіли prm.ua в комунальному підприємстві “Київкомунсервіс”, кількість відходів у Києві з кожним роком збільшується на 1,5-2%. Ситуація з утилізацією сміття в столиці поки під контролем, проте в найближчому майбутньому може погіршитися – до жовтня єдиний полігон із захоронення відходів з Києва планують закрити.

Згідно з рішенням Київської міської ради, полігон №5 у селі Підгірці закривається на рекультивацію. За словами міського голови Віталія Кличка, на полігоні №5 під Києвом зберігається 1 млн кубометрів фільтрату, який необхідно переробити для запобігання виникненню надзвичайної ситуації: на полігоні вже розпочато роботи з реконструкції та укріплення дамби та переробки фільтрату. Для вирішення питання з утилізацією відходів  столична влада планує залучити інвесторів для будівництва першого в Україні сміттєпереробного заводу. Крім того, “Київкомунсервіс” оголосило конкурс з визначення виконавця послуг з переробки (обробки) та захоронення побутових відходів, що утворюються в Києві. Заявки на участь у конкурсі почали приймати з 28 серпня 2018 року.

Зараз побутові відходи з Києва спрямовуються  на знищення на сміттєспалювальний завод “Енергія” і два полігони: №5 і №6. На відміну від полігону в Підгірцях, який займається захороненням брухту, полігон у  Голосіївському районі столиці є звалищем будівельних відходів.

Як повідомили prm.ua e КП “Київтеплоенерго”, єдиний діючий в Україні сміттєспалювальний завод “Енергія” з 10 серпня призупинив роботу для проведення щорічного планового профілактики. За словами керівництва заводу, знищення відходів відновиться після ремонту заводського обладнання, вік якого становить 30 років. Ремонтні роботи планується завершити до початку опалювального сезону.

Відзначимо, що кожен день в Києві продукується  майже  3,2 тис. тонн сміття, проте точну кількість відходів підрахувати неможливо: в столиці орудують “сірі” перевізники, що вивозять сміття на несанкціоновані звалища як в межах міста, так і  на околицях.

Вивезенням відходів з житлової зони займається комунальне підприємство Київської міської державної адміністрації “Київкомунсервіс”, утилізацією сміття в ОСББ, приватних ЖЕУ, промзонах – приватні й комунальні компанії.

Для збору сміття Києві встановлено 14 тис. контейнерів для сміття, з них 3 тис. – ємності для роздільного збору.  Минулого року  місто закупило 150 контейнерів для небезпечних відходів (відпрацьованих батарейок, енергозберігаючих ламп і ртутних термометрів), 130 з яких вже встановлено  на вулицях.

Слід зазначити, що з серпня 2018 року кияни оплачують вивіз сміття як окрему послугу, вартість якої розраховується з кількості проживаючих у приміщеннях мешканців.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.