Справа Майдану: двох ексберкутівців засудили до трьох років ув’язнення
Фото: Pixabay
14 червня рішенням Шевченківського суду Києва ексберкутівців Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня засудили до трьох років в’язниці через причетність до розгону Майдану 30 листопада 30 листопада 2013 року.
Про це заявив головуючий суддя під час оголошення вироку.
Так, суд визнав їх винними у перевищенні влади або службових повноважень, вчинене групою осіб, що супроводжувалось насильством або погрозою застосування насильства. Окрім позбавлення волі, їм на три роки заборонено обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки.
Згідно з версією обвинувачення, Ейсмонт та Мохонь затримали потерпілого Максима Федяя біля стели на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року. Вони склали проти нього рапорт про адмінправопорушення, куди внесли неправдиві відомості.
Крім того, суд визнав Ейсмонта та Мохоня винними у перешкоджанні мирним зібранням та службовому підробленні, але звільнив від відбування покарання у зв’язку із закінченням строку давності.
Водночас суд задовольнив цивільний позов потерпілого Федяя про відшкодування моральної шкоди у розмірі 400 тисяч гривень.
Нагадаємо, колишній боєць підрозділу “Беркут” Сергій Зінченко, який звинувачується в розстрілах на Майдані і був переданий в рамках обміну полоненими на окуповану територію, приєднався до незаконних збройних формувань терористів “ДНР”.
Крім того, в Печерський районний суд Києва повернулась одіозна суддя Оксана Царевич, яка незаконно позбавляла водійських прав активістів Автомайдану.
Згодом Київський апеляційний суд визнав законними рішення скандальної судді Оксани Царевич, яка позбавляла прав учасників “Автомайдану” у 2014 році.
Раніше Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук сімох фігурантів справи Окружного адмінсуду Києва.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.