Війна

Стало відомо, скільки в’язнів залучила Росія до війни проти України

Стало відомо, скільки в’язнів залучила Росія до війни проти України

Фото: spravdi.gov.ua

До листопада 2024 року Росія вирядила на війну проти України приблизно 140–180 тисяч осіб з місць позбавлення волі.

Про це інформує Служба зовнішньої розвідки України.

Від початку 2025 року уряд РФ скасував одноразову грошову виплату ув’язненим особам, які підписують контракт з Міноборони для участі у війні проти України.

“Законодавче скасування одноразової виплати є свідченням поглиблення кризових явищ в економіці Росії та дефіциту фінансових ресурсів” – йдеться у дописі.

У розвідці нагадали, що коли РФ почала вербувати в’язнів, вони отримували за підписання контракту суму, еквівалентну 1 718 доларам США. Торік у липні розмір виплати збільшили до 3 524 доларів. Але тепер Кремль, вочевидь, затягує пасок.

Ба більше, в’язнів-контрактників та членів їхніх сімей позбавили низки виплат і пільг, які передбачені для учасників добровольчих формувань. Водночас зарплата цієї категорії контрактників вдвічі-вчетверо нижча, ніж в інших росіян, які воюють проти України.

Станом на 2024 рік у російських місцях позбавлення волі утримувалося від 300 до 350 тисяч осіб, що вдвічі менше, ніж у 2014 році. Основною причиною такого скорочення стала російсько-українська війна.

Нагадаємо, у Російській Федерації планують закрити щонайменше 57 колоній, оскільки через мобілізацію ув’язнених приміщення в’язниць порожні.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.