Стратегічна позиція для всього фронту: боєць ООС пояснив, навіщо бойовики хотіли інспектувати ділянку біля Шумів
Фото: пресслужба ЗСУ
Населений пункт Шуми є стратегічно важливим пунктом, від якого залежить доля Горлівки, яка, своєю чергою, є ключем до всього фронту. Саме тому російським окупантам було важливо проінспектувати позиції українських військових на цій ділянці.
Про це журналістам розповів боєць Операції об’єднаних сил, передає “Прямий”.
– Загалом це програшна ситуація в інформаційному плані?
Для кого? Для нас?
– Так, для нас.
Ні. Вони ж не досягли своєї мети. Так, ми маємо інформаційний шум, але конкретних кроків… Ми стоїмо там, де стояли. Ми не відступили і не відступимо.
– Як ви думаєте, те, що вони обрали ділянку саме 503-го батальйону?
Тут набагато складніше.
– Тут є певний символізм?
Я вам можу пояснити у двох словах. Дивіться, ділянка, яку ми тут тримаємо, цей відрізок фронту, там, де водокачка, де Шуми, він настільки стратегічний, що від нього залежить наступна доля Горлівки. Розумієте? Отут, в цьому оперативному плані водокачка є стратегічним пунктом, ключем до Горлівки. А Горлівка є ключем до всього фронту. Тому що через Горлівку до російського кордону не дуже велика відстань.
– І розрізається фронт.
Абсолютно вірно. Та мета, яка стояла перед Збройними силами України у 2014 році, – завдати удару, розрізаючи угруповання “ЛНР” від “ДНР” і окремо їх ліквідувати – вона, на жаль, не відбулася через вторгнення численних батальйонно-тактичних груп російської армії. І зараз вони чудово розуміють, що водокачка – це ключ до Горлівки. А Горлівка – це є ключ до всього фронту. Ось і все. Ось чому так все відбувається. Я, звичайно, військових академій не закінчував, але це моя особиста думка з того досвіду, який я маю.
ПОСТІЙНА ЗМІНА ВИМОГ: У ЗЕЛЕНСЬКОГО ПОВІДОМИЛИ ПРИЧИНУ ЗРИВУ ІНСПЕКТУВАННЯ ПОЗИЦІЙ ООС БОЙОВИКАМИ
Нагадаємо, сьогодні, 10 вересня, російські окупанти обстріляли позиції Збройних сил України біля населеного пункту Шуми, де мала пройти спільна інспекція СЦКК та ОБСЄ за участі представників терористів “Л/ДНР”.
Нагадаємо, на позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.