Суд повернув Запорізький титано-магнієвий комбінат державі – САП
Господарський суд Запорізької області задовольнив позов керівника САП Назара Холодницького і вирішив повернути майно Запорізького титано-магнієвого комбінату державі (ЗТМК).
Про це повідомляє у Facebook прес-служба САП.
Зокрема, зазначено, що рішенням суду розірвано договір про заснування ЗТМК, який уклали Фонд державного майна України і компанія Толексис Трейдинг Лімітед.
Згідно з даними слідства, у 2013 році на виконання постанови уряду з переможцем конкурсу – офшорною компанією TOLEXIS TRADING LIMITED (Кіпр), яка входить до групи компаній Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа, – з метою нібито залучення інвестицій на впровадження прогресивних технологій і створення високорентабельного виробництва був укладений договір про заснування ТОВ ЗТМК.
Згідно з досягнутими домовленостями, ФДМ до статутного капіталу суб’єкта передав цілісний майновий комплекс комбінату, який раніше знаходився в управлінні держпідприємства ЗТМК.
Як повідомляється, компанія TOLEXIS TRADING LIMITED внесла внесок у сумі 110 млн доларів, цільове призначення якого – фінансування модернізації виробництва протягом 2013-го – I кварталу 2015 року. Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ ЗТМК становить 51% (контрольний пакет), фактично підприємство було передане в управління наближеного до інвестора менеджменту.
“Більшість із залучених інвестицій були витрачені на погашення раніше створених боргів ЗТМК за енергоносії перед кредиторами, пов’язаними з DF Group. У подальшому ці кошти були виведені з України на рахунки офшорних фірм. При цьому на модернізацію виробництва фактично було спрямовано тільки 20 млн гривень”, – йдеться в повідомленні.
У той же час, Group DF вважає рішення Господарського суду Запорізької області необгрунтованим і політично мотивованим. Про це йдеться у заяві компанії. “Group DF здивована рішенням Господарського суду Запорізької області про розірвання договору Фонду держмайна України з компанією Tolexis Trading Limited про заснування ТОВ “Запорізький титаномагнієвий комбінат”, вважає його необгрунтованим і політично мотивованим. Група впевнена в своїй правоті і буде оскаржувати це рішення в українських і міжнародних судах”, – заявили у компанії.
Раніше “Прямий” повідомляв, що суд передав в управління Нацагентству з розшуку активів арештовану резиденцію Межигір’я, де проживав президент-утікач Віктор Янукович.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.