Тисячі українців загинули на Донбасі не через дії Києва — Княжицький про заяву Богдана щодо російської мови
Ініціатива команди президента Володимира Зеленського про надання російській мові статус регіональної в Донецьку і Луганську є абсурдною.
Про це в ефірі “Прямого” сказав голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький.
“Це абсурдна заява, оскільки пан Богдан сказав, що потрібно провести референдум про те, щоб дозволити Донецьку і Луганську говорити російською. Але жоден закон не забороняє говорити російською у будь-якому регіоні України”, – сказав нардеп.
Він також висловив обурення словами Богдана, що тисячі українців загинули через дії Києва, а не військову агресію Росії.
Княжицький зауважив, що Україна ратифікувала Європейську хартію регіональних мов.
“Регіональні є ті мови, що мають загрозу зникнення. Кримськотатарська може бути регіональною в Україні. В російської мови такої загрози немає. Про що саме говорить пан Богдан — мені незрозуміло”, – додав народний депутат.
Нагадаємо, голова Офісу президента Андрій Богдан вважає, що російська мова має отримати статус регіональної мови на Донбасі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.