Транзитний контракт допоможе Росії добудувати “Північний потік – 2” – журналіст
Транзитний контракт є козирем Росії, який допоможе їй добудувати “Північний потік – 2”.
Про це на телеканалі “Прямий” заявив журналіст Іван Капсамун.
“В транзиті, в пролонгуванні цього контракті найбільше була зацікавлена якраз Росія і європейські партнери, в тому числі. І Росія свого домоглася. Тому що за ці п’ять років, які підписані наразі, там насправді лише перший рік є більш вигідним для України. Наступні обсяги транзиту падають до 40 мільярдів. Це вдвічі менше, ніж зараз ми прокачуємо. Тому Росія отримала для себе передишку для того, щоб добудувати “Північний потік”. А ми цей козир не дожали і не взяли того, що ми могли б більше”, – пояснив Капсамун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УРЯД СКЛАВ ТРАНЗИТНИЙ КОНТРАКТ З “ГАЗПРОМОМ” З ПОЗИЦІЇ ТОРГАШІВ, А НЕ ДЕРЖАВНИКІВ – ПЕТРОВ
На переговорах про транзит газу, що пройшли у Мінську, Російська Федерація погодилася виплатити Україні 3 мільярди доларів боргу за рішеннями Стокгольмського арбітражу.
20 грудня Єврокомісія, Україна і Росія на переговорах у Мінську досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій.
Раніше представник Єврокомісії на вчорашніх газових переговорах Марош Шефчович повідомив, що Україна та Росія досягли принципової угоди про новий контракт щодо транзиту газу.
До того президент Росії Володимир Путін в ході телефонної розмови обговорив з лідером Франції Еммануелем Макроном проблематику транзиту російського газу в ЄС через територію України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.