Новини

15 осіб відмовились від передання бойовикам “ДНР/ЛНР” – кореспондент “Прямого”

15 осіб відмовились від передання бойовикам “ДНР/ЛНР” – кореспондент “Прямого”

П’ятнадцять осіб, яких українська сторона мала передати підконтрольним Росії терористичним організаціям “ДНР” та “ЛНР” у рамках звільнення українських заручників відмовились від обміну і висловили бажання залишитись на території підконтрольній Україні.

Про це повідомила кореспондент “Прямого” Юлія Кірієнко, яка знаходиться поблизу ліні розмежування, де має статися обмін.

“П’ятнадцять з них вже заявили про відмову. Коли вперше розмовляли з представниками Червоного Хреста, то вони спочатку захотіли їхати на ту сторону, але зараз, коли процес обміну пішов, то вони чомусь дали задню і захотіли залишитись на підконтрольній Києву частині України”, – розповіла Кірієнко.

У всьому іншому, процес звільнення йде за планом, і автобуси, включаючи ті сім, де знаходяться особи для передання представникам “ДНР” та “ЛНР” ось-ось мають рушати до місця зустрічі.

Місце обміну, за її словами, знахїодиться біля Майорська Донецької області.

Кореспондент також зазначила, що обмін відбудеться у два етапи: першими визначених осіб передатуть терористам “ЛНР”, після цього “своїх” заберуть представники бойовиків “ДНР”.

Раніше “Прямий” опублікував перші фото з місця, яке знаходиться поблизу звільнення українських заручників.

25 грудня член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що 27 грудня відбудеться обмін 306 бойовиків на 74 українських полонених.

26 грудня президент України Петро Порошенко зустрівся з рідними заручників, які перебувають у полоні. “Дуже сподіваюсь, що все буде добре. Дуже сподіваюсь, що це буде символом нашої боротьби і нашої перемоги, – сказав президент, – повірте, і я цього дня чекав всі ці три роки”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.