Політика

“Це вже відвертий перебір”: дипломат розібрав емоційне інтерв’ю Зеленського

“Це вже відвертий перебір”: дипломат розібрав емоційне інтерв’ю Зеленського

фото: Reuters

Вибір платформи для інтерв’ю президента Володимира Зеленського було обрано загалом правильно, основні меседжі теж можна вважати відносно правильними, однак контрпродуктивна стилістика та емоційні висловлювання є неприпустимими для глави держави.

Про це в етері “Прямого” заявив Олег Шамшур, дипломат, колишній посол у США та Франції.

“Я вважаю, що треба на все, і зокрема на це інтерв’ю, дивитися об’єктивно. Спочатку вибір платформи. Я вважаю, що правильний, тому що ця президентська кампанія у США показала, що, на жаль, традиційні медіа, і друковані, і телевізійні, втрачають аудиторію і вплив. Навпаки, все більше американців слухають тих, хто виступає в соціальних мережах, на YouTube, у подкастах… По-друге, я вже казав, що зараз наша головна задача в США – це донести знову ті ж, здавалося б, зрозумілі істини до американського загалу. В цьому сенсі використання подкасту є продуктивним”, – зазначив Шамшур.

На його переконання, основні меседжі від президента можна вважати вірними, однак є деякі нюанси, зокрема концентрація на новообраному президенті США Дональді Трампі, а також контрпродуктивна стилістика глави держави.

“Як на мене, абсолютно тактично, а може і стратегічно, неправильно акцентувати, що буде розмова з Трампом. Я не кажу про Путіна, якого я в такому випадку виношу за межі. Але треба наголошувати, що до цього процесу має бути залучена Європа, європейські лідери, щоб вони також з самого початку брали участь у цих перемовинах, у визначенні параметрів можливих перемовин. Цього ми не почули”, – розмірковує дипломат.

Окрім того, він прокоментував обсценну лексику президента України. “Як на мене, це абсолютно неправильно, я б сказав, навіть неприпустимо, навіть у форматі подкасту, коли, мабуть, хтось з його медійників порадив йому, як то кажуть у нас, відв’язатися. Тобто, по суті, можна погодитись з його характеристикою Будапештського меморандуму і тих начебто гарантій. Але казати треба не такою мовою, бувши президентом… Я вважаю, що в принципі й в такому нормальному дискурсі воно також неправильно”, – резюмував Шамшур.

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю американському блогеру Лексу Фрідману, в якому висловив свої думки, зокрема про Росію та її очільника Путіна, санкції, гарантії безпеки для України, стосунки з країнами-партнерами, занепокоєння США щодо корупції в Україні та багато іншого.

При цьому глава держави часом висловлювався вкрай емоційно, не гребуючи нецензурною лексикою. “Це х*йня, вибачте”, – заявив Зеленський про санкції проти РФ.

Зеленський також заявив, що Україні для припинення війни потрібні надійні гарантії безпеки не лише “на папері”, маючи на увазі Будапештський меморандум. Гарантам Будапештського меморандуму було “похеру” на Україну, – наголосив глава держави.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.