Світ

У Білорусі, після допитів та обшуків, відпустили всіх журналістів

У Білорусі, після допитів та обшуків, відпустили всіх журналістів

У Білорусі звільнили журналістів, які були затримані у справі про несанкціонований доступ до платної підписки новинного агентства БелТА.

Про це повідомляє слідчий комітет республіки Білорусь.

“Після проведення комплексу невідкладних слідчих та інших процесуальних дій у кримінальній справі слідством прийнято рішення про звільнення Ганни Калтигіної, Галини Уласик, Анни Ермаченок та інших осіб, які проходять у справі”, – повідомили в слідчому комітеті.

Зокрема, правоохоронці відпустили головного редактора порталу TUT.BY Марину Золотову, яка “визнала, що з її відома протягом тривалого часу співробітники незаконно використовували реквізити доступу до платної підписки БелТА”. Її відомості також підтверджуються показаннями інших свідків.

У Слідчому комітеті зазначили, що обшуки і свідчення підозрюваних співробітників видавничого дому Білоруська наука, редакційно-видавничого установи Культура і мистецтво, видань Realt.by, ITV.by, БелаПАН, TUT.BY, підтверджують факти, що послужили підставою для порушення кримінальної справи по ст. 349 (несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації) Кримінального кодексу Білорусі.

Білоруський опозиціонер Віталій Римашевський в ефірі “Прямого” заявив, що затримання незалежних журналістів у Білорусі – це спланована акція силовиків та влади. Це може бути підготовкою до референдуму, на якому можуть посилити інтеграцію з Росією, що призведе до фактичної окупації Білорусі.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.